Prowadzenie księgowości on-line w dużej mierze jest oparte na dopasowanym do potrzeb firmy programie do faktur. Księgowość to przede wszystkim szybkie i bezbłędne wystawianie oraz rozliczanie faktur, a co za tym idzie płynność finansowa. Inwestycja w dobry program do faktur z pewnością się opłaci.

Czym kierować się wybierając program do faktur?

Ważne jest aby dobrać program do potrzeb danej firmy i aby posiadał wszystkie niezbędne funkcjonalności. Taki program do księgowości spółki z o.o naprawdę ułatwi rozliczenia. Jeśli firma współpracuje z kontrahentami z zagranicy, to opcja wystawiania faktur w wielu językach będzie niezwykle przydatna. Także różne szablony i personalizowanie faktur będą pomagały w prowadzeniu firmy. Dobrze, aby program posiadał oczywiście bazę klientów i produktów, tak aby wszystkie zasoby i dane były w jednym, dostępnym miejscu. Jeśli przedsiębiorca prowadzi sklep internetowy, to integracja z e-commerce to w tym wypadku niezbędna sprawa. Można wtedy zautomatyzować i uprościć procesy wystawiani faktur i powiązać je z systemem sprzedaży on-line.

Czy księgowość on-line przynosi korzyści?

Korzyści są zauważalne, już od samego początku wdrożenia takiego programu do księgowości. Po pierwsze, jest to oszczędność czasu, a często również ilości pracowników do obsługi faktur. Takie programy umożliwiają rozliczenie podatków, a także obliczenia kadrowo-płacowe. Jeśli chodzi o obliczanie i płacenie składek ubezpieczenia, to dzięki integracji z e-ZUS i PUE, będzie to szybkie i bezproblemowe. Takie właśnie funkcjonalności zapewnia program wfirma. Co jeszcze przyda się przedsiębiorcom? Na pewno wystawianie faktury w 9 językach, z logo firmowym i na dostępnych 8 różnych szablonach. Ponadto można zarządzać projektami i zadaniami. Komu jest dedykowany program wFirma? Jest to opcja zarówno dla osób samozatrudnionych, małych firm, jak i biur rachunkowych i spółek. Nowoczesna księgowość wymaga elastyczności i dobrych narzędzi, które przyśpieszają pracę księgową i umożliwiają przedsiębiorcom rozwijać biznes, a nie skupiać się na rozliczeniach.

Jakie funkcjonalności będą przydatne przy księgowości on-line?

Warto zwrócić uwagę na dobrze działający system CRM, który w programie  księgowym wFirma, pozwala na zbieranie informacji o kontrahentach, transakcjach, rozmowach i próbach kontaktu. Dla działu handlowego są to kluczowe informacje. Dzięki temu można szybko wprowadzać dane o Klientach i procesować transakcje handlowe, a nie martwić się o szczegóły. Wszystkie wykonane zadania są zintegrowane z kalendarzem, a aktualność danych umożliwia połączenie z GUSem. Moduł e-Commerce w tym programie jest rozbudowany i zintegrowany z większością dostawców sklepów internetowych. Dzięki temu można łatwo i szybko rozliczyć sprzedaż z różnych kanałów i nie martwić się o błędy. Przykładowo integracja dwukierunkowa z Allegro pozwoli na automatyczną aktualizację stanów magazynowych. Co bardzo ważne, stała współpraca ze swoim księgowym on-line zwiększy bezpieczeństwo współpracy i ułatwi zadania.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kadry i płace – co warto wiedzieć?

Kadry i płace stanowią integralną część każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i branży…