Prace na wysokościach to dla wielu fachowców budowlanych codzienność – towarzyszy bowiem takim przedsięwzięciom jak montaż lub naprawa dachu czy też pokrywanie ścian zewnętrznych budynków warstwą elewacyjną. Bezpieczeństwo i higiena pracy przede wszystkim, dlatego też każdorazowo należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, których p prostu trzeba przestrzegać pracując kilka metrów nad poziomem gruntu. Zatem jak kompleksowo chronić się przed przykrymi skutkami pracy na wysokościach? Podpowiadamy.

Prace na wysokościach – stabilne rusztowanie

Warto zacząć od rzeczy podstawowych, czyli od zapewnienia bezpiecznych warunków do pracy. Jak wszyscy doskonale wiemy, wykonywanie wielu czynności ponad poziomem parteru wymaga montażu przenośnych konstrukcji. Rusztowania używane bądź nowe to absolutny „must have” każdej budowy, ale przy wyborze konkretnego modelu nie można pozwolić sobie na zaniedbania. Rusztowanie musi być maksymalnie stabilnie, nie nosić śladów nawet najmniejszych usterek technicznych i posiadać wszystkie niezbędne elementy ułatwiające poruszanie się po wszystkich kondygnacjach konstrukcji. Co ważne, w ofertach polskich dostawców sprzętu budowlanego, takich jak https://szalbud.pl/ można liczyć na możliwość wynajmu wysokiej jakości rusztowań i nie narażać się na wysokie koszty zakupu czy konieczność składowania konstrukcji w odpowiednich warunkach.

Zobacz także: http://biznes365.pl/remont-elewacji-jakich-narzedzi-nie-moze-zabraknac/

Prace na wysokościach – odzież ochronna

Liczy się nie tylko trwałe i stabilne rusztowanie – należy także zadbać o skompletowanie odzieży ochronnej. Warto zainwestować w solidne buty z głębokim bieżnikiem, który pozwoli zachować optymalną przyczepność do podłoża i równowagę. Absolutnym niezbędnikiem okazują się rękawice ochronne, okulary i przede wszystkim kask – jego brak w najgorszym scenariuszu może skutkować doznaniem poważnego urazu głowy zarówno w wyniku upadku z wysokości, jak i uderzenia ciężkim przedmiotem przypadkowo spadającym z wyższych pięter rusztowania. Nie można także zapominać o linkach bezpieczeństwa z amortyzatorem, którą przyczepia się do pasa.

Prace na wysokościach – osprzęt

Bezpieczne warunki do pracy i odzież ochronna to połowa sukcesu. Drugą stanowi specjalny osprzęt, dzięki któremu można zapobiec wielu nieprzyjemnym zdarzeniom. Co powinno się w nim znaleźć? Z pewnością nie może obejść się bez szelek, uprzęży oraz lin z zaczepami, które obecnie nie ważą zbyt wiele, a do tego nie sprawiają trudności w codziennym użytkowaniu i nie przyprawiają pracowników o uczucie dyskomfortu, co także jest dosyć istotne w kontekście zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Nieruchomości

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jakie zalety ma profesjonalna zaginarka do blachy?

Blacha to materiał bardzo praktyczny, a przede wszystkim bardzo uniwersalny. Do jego obrób…