Paczkomaty InPost to aktualnie jedna z najczęściej wybieranych form dostaw przesyłek do odbiorców. Jak jednak wyciągnąć doręczoną paczkę z zamkniętej maszyny? Do tego potrzebny jest specjalny kod odbioru, kod QR lub aplikacja InPost Mobile. W poniższym poradniku wyjaśniamy, skąd wziąć kod odbioru do Paczkomatu. Jeśli jeszcze nigdy nie otwierałeś Paczkomatu, koniecznie przeczytaj poniższą instrukcję.

Jak uzyskać kod odbioru InPost – instrukcja

Zamówiłeś paczkę do Paczkomatu i zastanawiasz się jak znaleźć kod odbioru InPost? Nie ma nic prostszego! Kod odbioru znajdziesz nawet w kilku miejscach. Po pierwsze, trafi on na e-maila, którego podałeś przy składaniu swojego zamówienia online. Zostanie wysłany także SMS-em i pojawi się w aplikacji InPost, jeśli masz ją zainstalowaną na swoim smartfonie. Składa się on z sześciu cyfr i po wpisaniu na ekranie Paczkomatu umożliwia wyjęcie paczki. Aby znaleźć go w aplikacji na smartfonie, uruchom ją i w zakładce Odbieram wybierz przesyłkę oznaczoną jako Gotowa do odbioru. Kod odbioru wyświetli się tuż obok kodu QR, za pomocą którego także możesz otworzyć drzwiczki skrytki i wyjąć swoją paczkę. To wszystko, czego potrzebujesz, by móc odebrać przesyłkę.

Odbiór paczki z kodem – krok po kroku

Gdy otrzymasz już kod odbioru paczki, należy udać się do wybranego Paczkomatu i wpisać 6-cyfrowy kod na ekranie urządzenia. Poza nim konieczne jest też wprowadzenie numeru telefonu, który został podany przy składaniu zamówienia lub na który zarejestrowana jest aplikacja. Po wprowadzeniu tych danych w panelu Paczkomatu drzwiczki skrytki, w której znajduje się Twoja paczka, natychmiast się otworzą. Możesz wtedy wyjąć wyczekiwaną przesyłkę. Koniecznie pamiętaj o tym, by dokładnie zamknąć urządzenie. Kod odbioru przyda Ci się także wtedy, gdy kurier doręcza Twoją paczkę na wskazany adres – do domu, pracy czy mieszkania. Gdy poprosi Cię o podanie kodu, wskaż właśnie te cyfry, które znajdziesz na e-mailu, w SMS-ie czy aplikacji. Stanowi to potwierdzenie, że jesteś odbiorcą danej przesyłki.

Kod odbioru paczki InPost – technologie w e-commerce

Technologie takie jak odbieranie paczek za pomocą kodu ze skrytek to nowoczesne metody usprawniania łańcucha zakupowego e-commerce. O innych tego typu udogodnieniach dla konsumentów i sprzedawców przeczytasz na stronie https://multizakup.pl/category/technologia/, z której dowiesz się, czym są automaty vendingowe i z czego wynika ogromny sukces maszyn do odbierania paczek. W czasie tak dynamicznego rozwoju branży e-commerce zdecydowanie warto być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez firmy kurierskie oraz sprzedawców. Dzięki śledzeniu nowinek ze świata zakupów internetowych i dostaw możesz zawsze szybko i bezpiecznie odebrać swoje zamówienia. Teraz już wiesz, jak otrzymuje się kod odbioru przesyłki.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jak przeprowadzana jest inspekcja pracy?

Inspekcja pracy pełni istotną rolę w ochronie praw pracowników i zapewnieniu bezpiecznych …