Na rynku nieruchomości pierwotnych znajdziemy wiele ofert sprzedaży mieszkań do remontu. Czy warto je kupować w sytuacji, gdy na rynku pierwotnym znajduje się tak wiele dopieszczonych i wykończonych w każdym szczególe mieszkań? Nie każdego na początku dorosłej drogi stać na kosztowne, nowoczesne mieszkanie za cenę 200 tysięcy złotych – i to w najlepszym wypadku, bo przecież wiadomo, że ceny mieszkań, zwłaszcza w większych miastach, mogą sięgać horrendalnych kwot.

Z jakich przyczyn najczęściej kupuje się mieszkania przeznaczone do remontu?

  • zbyt mała kwota zaoszczędzonego kapitału, by móc pozwolić sobie na zupełnie nowe mieszkanie
  • pragnienie posiadania „własnego kąta”, nawet za cenę obniżonego standardu mieszkaniowego
  • zachęcająca cena, znacznie niższa od ceny nieruchomości w pełni przygotowanych do natychmiastowego zamieszkania
  • traktowanie zakupu jako osobistego wyzwania, zwłaszcza przez wszystkich wielbicieli aranżowania wnętrz i realizowania nawet najbardziej nietypowych pomysłów z dziedziny remontu przestrzeni
  • zniechęcenie długotrwałym mieszkaniem na stancjach, w wynajmowanych mieszkaniach

Mieszkanie do remontu nie takie straszne jak je malują…

Jeśli i Ty stoisz przed koniecznością zakupu mieszkania do remontu, nie wpadaj w popłoch. Wszystko da się rozwiązać tylko wtedy, gdy zachowasz spokój. To, że nie udało Ci się nabyć mieszkania zupełnie nowego i dopieszczonego pod kątem wykończenia pod każdym względzie, wcale nie oznacza, że już nigdy nie będziesz miał okazji do zamieszkania w obiekcie wysokiej klasy. Pamiętaj, że wysokie standardy najlepiej tworzymy sobie sami, a nic w kwestii tworzenia „własnego gniazda” od podstaw nie przychodzi bez trudu. I bardzo dobrze, wszak najbardziej docenia się w życiu te rzeczy,  o które musieliśmy się bardzie postarać. Nie ma sensu więc narzekać, czas brać się do roboty!

Fundusze na mieszkanie do remontu

Sceptycy oraz pesymiści z Twojego otoczenia na wieść o tym, że zamierzasz kupić mieszkanie do remontu mogą zacząć narzekać i odwodzić Cie od tego pomysłu. Pojawią się opinie, że lepiej poczekać jeszcze kilka lat i odłożyć na całkiem nowe mieszkanie. Tak to już jest, że najmądrzejsi bywamy nie na temat własnych spraw, ale cudzego życia. Musisz pamiętać, że ceny mieszkań, także tych do remontu, z upływem czasu ulec mogą zmianie i niektóre z okazji mogą się już nie powtórzyć. Tym bardziej, jeśli upatrzone przez Ciebie wcześniej mieszkanie do remontu jest położone w atrakcyjnej lokalizacji. Mierz siły na zamiary, jednocześnie pamiętając o tym, że istnieje wiele banków, które będą w stanie udzielić Ci korzystnego kredytu na remont mieszkania, jeśli na dzień dzisiejszy masz zgromadzony kapitał na sfinalizowanie oferty sprzedażowej.

Mieszkanie do remontu w praktyce

Zakup każdego rodzaju nieruchomości, bez względu czy jest nowa, czy zupełnie do remontu, w ostatecznym rozrachunku wychodzi „na plus”. Wyremontowaną choćby częściowo nieruchomość można wynająć, zyskując dzięki temu profity na dalsze remonty i przebudowy. W operowaniu nieruchomościami i przywracaniu im należytej funkcjonalności pomóc może zdecydowanie nie podejście „na szybko i byle jak”, ale technika małych lecz zdecydowanych kroków. Jeśli będziesz o tym pamiętać, masz szansę dopracować swoje przyszłe mieszkanie do takiego stanu, że znajomi i przyjaciele wcześniej odwodzący Cie od pomysłu zakupu mieszkania do remontu będą Ci zazdrościć, przecierając oczy ze zdumienia. Zawsze, gdy wkładamy w coś całe serce, z czasem otrzymujemy zwrot nie do przecenienia. Nawet, jeśli chodzi tylko o nieruchomość.


Dowiedz się więcej na blogu: FlipNaPierwotnym.pl

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Nieruchomości

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jakie zalety ma profesjonalna zaginarka do blachy?

Blacha to materiał bardzo praktyczny, a przede wszystkim bardzo uniwersalny. Do jego obrób…