Wielu osobom wystarczy w pomieszczeniu zwykła lampka albo żyrandol, aby oświetlić całe pomieszczenie. Jednak pojawiające się nowatorskie systemy oświetlenia dają zupełnie nowe możliwości kształtowania światła w pomieszczeniach i budynkach.

Do lamusa odchodzą już lampki, żyrandole i kinkiety, które jednakowo oświetlają całą powierzchnię domu. Inteligentny system oświetlenia potrafi dopasować oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń, do zajęć, jakie aktualnie są tam wykonywane, a nawet do samopoczucia mieszkańców. Typowe światło – do codziennych zajęć, mocne światło – podczas sprzątania, tak, aby oświetlić każdy kąt i zakamarek pomieszczenia, subtelne światło – relaks i wyciszenie po ciężkim dniu pracy, delikatne punkty świetlne – noc, pomocne zwłaszcza, gdy w domu śpią dzieci. Dzięki temu systemowi nie straszne nam będą nocne wycieczki po domu, kiedy wchodząc z jaśniejszego do ciemniejszego pomieszczenia na kilka chwil upośledzamy nasz zmysł wzroku.

Inteligentne oświetlenie –  automatyczne światło

Automatycznie zapalające się światło sprawi, że nie będziemy musieli błądzić po omacku za włącznikiem światła, a bose stopy nie będą narażone na kontakt z nogami krzeseł lub klockami dzieci na podłodze. Łącząc system oświetlenia np. z systemem nagłośnienia, sprawimy, że nasze mieszkanie/dom stanie się jeszcze bardziej przytulnym miejscem, do którego będziemy chcieli wracać z przyjemnością, w którym nie ma miejsca na mrok i smutek, a relaks przeplata się ze zmysłowością. System oświetlenia to odważne, czasem kosztowne wyzwanie. Jednak przy odpowiednim planowaniu wnętrze naszego domu/mieszkania może przejść „remont” bez malowania i tapetowania. W ten sposób sprawimy, że światło będzie naszym sprzymierzeńcem w kształtowaniu architektury wnętrz.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Nieruchomości

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jakie zalety ma profesjonalna zaginarka do blachy?

Blacha to materiał bardzo praktyczny, a przede wszystkim bardzo uniwersalny. Do jego obrób…