Ubezpieczenie na życie, w przeciwieństwie do polisy OC to produkt, którego posiadanie jest dobrowolne. Mimo to, niezależnie od tego, na jaki rodzaj ochrony się decydujemy, nie powinien to być pochopny i spontaniczny wybór. Decydując się na posiadanie określonej polisy powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby mieć pewność, że podjęliśmy dobrą i korzystną dla nas decyzję. Jednym z elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest wybór towarzystwa ubezpieczeń. O czym należy pamiętać, by nie żałować swojej decyzji? Dowiedz się więcej.

Wybór towarzystwa ubezpieczeń – dlaczego jest ważny?

Wiele osób, przeglądając oferty ubezpieczeń, zwraca przede wszystkim uwagę na cenę danej polisy oraz to, czy jest dla nich odpowiednio atrakcyjna. Oczywiście, cena ubezpieczenia odgrywa dość istotną rolę, jednak nie zawsze powinna ona decydować o tym, czy warto zdecydować się na daną ofertę czy też nie. Pamiętaj – niska składka nie zawsze oznacza wartościową i przydatną polisę.

Elementem, na który zawsze powinniśmy zwracać uwagę, jest samo towarzystwo ubezpieczeń, w którym chcemy wykupić polisę. Niestety, zdarzają się przypadki, w których klienci zwracają tylko uwagę na samą atrakcyjną ofertę, nie zapoznając się jednocześnie z samą firmą. Weryfikując wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeń zyskujemy pewność, że wybieramy firmę, które możemy zaufać.

Dobre towarzystwo ubezpieczeń – jak je rozpoznać?

Szybki rozwój internetu i jego ogromna wszechstronność sprawiły, że większość spraw, które do tej pory wymagały naszej obecności w placówkach, możemy załatwić za pomocą komputera. Niestety jednocześnie jest to świetna okazja dla oszustów, którzy potrafią wykorzystać nieuwagę i dobre intencje osób, którym zależy na wyborze korzystnego ubezpieczenia. Na co w takim razie należy zwracać uwagę, by mieć pewność, że wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeń jest wiarygodne i nie padniemy ofiarą oszustwa? Oto, na co warto zwracać uwagę:

  • sposoby kontaktu z ubezpieczycielem – na stronie powinny znaleźć się dane adresowe firmy, a także sposoby, za których pomocą można się skontaktować;
  • historia towarzystwa, jak długo jest obecne na rynku ubezpieczeń;
  • liczba klientów;
  • opinie o firmie w internecie – pamiętaj, że każde towarzystwo ubezpieczeń będzie posiadać zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Jeśli jednak któraś ze stron znacznie przeważa, warto zachować czujność;
  • jawność danych dotyczących firmy i możliwość ich zweryfikowania przez potencjalnego klienta, na przykład numer KRS.

Towarzystwo ubezpieczeń – kiedy zachować czujność?

Jeśli znajdujesz się przed wyborem towarzystwa ubezpieczeń i któryś z wymienionych wyżej podpunktów wzbudził Twoją nieufność, to znak, że warto zachować czujność i dokładniej przyjrzeć się firmie. Pamiętaj, podstawę w procesie weryfikacji firmy ubezpieczeniowej powinno stanowić sprawdzenie posiadanych przez nią uprawnień. Każde towarzystwo, które zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń musi posiadać odpowiednie zezwolenie. Pamiętaj, uzyskanie go jest możliwe tylko w sytuacji, gdy firma przedstawi dokumentację, na podstawie której można orzec jej wypłacalność.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kadry i płace – co warto wiedzieć?

Kadry i płace stanowią integralną część każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i branży…