Zabezpieczenie firmy dobrą księgowością pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji, związanych z jej obrotami i budżetem. Zanim zapadnie decyzja o wyborze biura rachunkowego, które zajmie się obsługą finansów, warto jest zapoznać się z kilkoma kryteriami. Jak wybrać najlepsze usługi powiązane z finansami? Podpowiadamy.

Przede wszystkim jakość

Wybór usług księgowych na podstawie cen, a nie ich jakości to duży błąd. Za wiele przewinień w tym sektorze odpowiadają sami przedsiębiorcy. Zanim wybierze się odpowiednie biuro rachunkowe warto jest się zastanowić nad kilkoma ważnymi kwestiami.

Niezwykle istotną sprawą jest to, czy biuro rachunkowe jest ubezpieczone i z jakiej polisy korzysta. Jak wynika z badań, nawet co czwarta firma tego typu w Polsce korzysta z polisy OC, lecz o niewłaściwym zakresie. W takim przypadku korporacje posiadają przeważnie tylko podstawowe OC, a zajmują się czynnościami, które nie zostały objęte ochroną. Zaliczają się do nich wynagrodzenia oraz składki do ZUS i FP.

W przypadku ewentualnych problemów z rachunkowością, mogą pojawić się trudności z egzekwowaniem odszkodowania od tego typu firmy. Księgowość w Krakowie zapewnia odpowiednie ubezpieczenia swoich przedsiębiorstw, przez co pewność jakości usług jest na wysokim poziomie.

Ważne jest doradztwo biznesowe

Przy wyborze usług rachunkowych dobrze jest przeanalizować, jakie osoby są w danej firmie zatrudnione. Ze względu na różnorodny charakter prowadzenia działalności warto jest dopasować profil księgowości indywidualnie. Inaczej prowadzi się rozliczenia małej firmy wnętrzarskiej, a obiecujący start-up będzie wymagał podejścia bardziej zaawansowanego w tym kierunku.

Równie istotne są kwalifikacje personelu. Księgowi, którzy będą zajmować się konkretnymi działaniami, powinni posiadać doświadczenie i odpowiednie uprawnienia. Zwiększy to szansę na rzetelne rozliczanie spraw finansowych. Przykładem takiej firmy może być https://fcenter.pl/, która dba o kwalifikacje swoich pracowników. Dedykowani księgowi zapewnią lepszą jakość doradztwa, dzięki rzetelnemu wywiadowi i prowadzeniu firmy od początku.

Dodatkowe opłaty za dokumenty

Niektóre biura rachunkowe pobierają dodatkowe opłaty za przyjęcie więcej niż dziesięciu faktur miesięcznie. Warto jest policzyć, ile takiego typu dokumentów generuje firma i pod tym kątem dobierać księgowość. Dobrze jest również znać wysokość podatków, które powinno się pomniejszyć o koszta najpóźniej do 20-go dnia każdego miesiąca rozliczeniowego. Wtedy szansa na zapłacenie go w terminie jest zdecydowanie większa.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jak przeprowadzana jest inspekcja pracy?

Inspekcja pracy pełni istotną rolę w ochronie praw pracowników i zapewnieniu bezpiecznych …