Delikatnie mówiąc niezdrowa relacja. Zacieśnianie relacji z przełożonymi nie jest najczęściej pewną drogą do sukcesu. Może to często być przyczyną komplikacji w relacjach i doprowadzać do nieporozumień. Jednak są firmy, gdzie ten model relacji świetnie zdaje egzamin.

Dlaczego jednym się udaje, a innym wręcz odwrotnie? Ile osób tyle odpowiedzi. Głownie jest to uzależnione od charyzmy przełożonego i zdrowego podejścia obu stron. Istotne jest dokładne udzielenie grubą kreską życia prywatnego od zawodowego.

Moim szefem jest mój kumpel

Nie wolno liczyć na tak zwaną taryfę ulgową tylko z tego powodu, że szef jest naszym przyjacielem. Trzeba pamiętać, że w miejscu pracy prywatne relacje nie mają znaczenia, zwłaszcza podczas rozdzielania pensji czy redukcji etatów. Nie mamy prawa mieć pretensji do przyjaciela, który nas zwolnił jako szef. Jednak zawsze warto zastanowić się dwa razy, gdy decydujemy się na pracę u naszego dobrego znajomego i ustalić własną, prywatną listę priorytetów, – co jest ważniejsze przyjaźń czy posada, o której nie wiadomo, czy do końca wyjdzie nam na dobre.

Biznes, Finanse, Ekonomia

Nie jest to sprawiedliwe, ale nie każdy ma smykałkę do robienia interesów. Taka jest prawda, bo to trzeba czuć i znać się na prowadzeniu biznesu. Jeśli człowiek ma pewne predyspozycje i cechy charakteru, to na pewno gwarantuje to większą szansę na powodzenie interesu. Prowadząc swoją firmę, masz tysiąc rzeczy na głowie, jesteś w pracy 24 godziny na dobę. Na pewno trzeba mieć zdolności organizacyjne, przywódcze i dużą odporność na stres. Dla tego też nie każdy się do tego nadaje. Trzeba oczywiście odpowiednio przygotować się przed otwarciem swojej firmy, zrobić rozeznanie na rynku i w danej branży. Znaleźć też odpowiednich ludzi, którzy wejdą w to razem z Toba. Na szczęście, w biznesie potrzeba różnych ludzi, którzy będą pełnili różne funkcje, dlatego znajdzie się miejsce dla każdego. Gdyby każdy chciał i mógł zarządzać, to nie było by komu pracować i kim zarządzać.

Generalnie, należą się brawa dla osób, które decydują się otworzyć swój własny biznes. Nie jest to łatwa sprawa w dziej szych czasach, a wręcz często wydaje się niepewnym chlebem, zwłaszcza na początku. Nigdy nie ma się pewności na sto procent, że to wyjdzie. Trzeba wykazać się duża odwagą, determinacją. Czasami należy postawić wszystko na jedną kartę i iść za swoimi marzenia, takimi jak biznes i własna firma. Chyba tylko tacy „ szaleńcy” osiągną sukces w biznesie i nie tylko. Bo jak to się mówi: „ kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Kadra zarządzająca

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kogo zatrudnia kancelaria adwokacka?

Kancelarie adwokackie odgrywają kluczową rolę w systemie prawnym, reprezentując klientów w…