Nasz świat nieustannie się rozwija. Nowe, rewolucyjne produkty i nowinki technologiczne pojawiają się niemal codziennie. Niektóre z nich nie znajdują szerszej użyteczności i wkrótce padają, inne natomiast powoli wnikają w nasze życie, rosnąc na popularności. Przykładem takiej sytuacji może być chociażby płatność BLIK, która zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jakie są ciekawe usługi i narzędzia finansowe, które będziemy mogli użyć w celu ułatwienia sobie życia?

Nowoczesne finanse – internet, aplikacje, płatności mobilne

Nowoczesne podejście do prowadzenia naszych finansów, bardzo mocno skupia się na internecie. Nie ma w tym nic dziwnego – internet opanował już praktycznie cały świat, dając nam możliwości swobodnej komunikacji, zdobywania wiedzy czy chociażby płatności przez internet. Doceniły to także banki i inne instytucje finansowe – internetowe konto osobiste nikogo już nie dziwi, tak samo jak możliwość wzięcia pożyczki przez internet. O takich opcjach jednak większość z nas wie. Jakie są inne ciekawe możliwości usług finansowych, z jakich możemy obecnie skorzystać?

Płatności mobilne, BLIK, NFC

Zdecydowanie warto zacząć od jednego z najprężniej rozwijających się produktów finansowych, czyli płatności mobilnych. Czasy, w których do zapłacenia w sklepie potrzebowaliśmy karty debetowej czy kredytowej, minęły już bezpowrotnie. Obecnie bardzo dużą część naszych płatności, możemy wykonać chociażby telefonem. W tym celu możemy użyć modułu NFC, czyli do płatności zbliżeniowych, o ile nasz smartfon go posiada, lub chociażby decydując się na transakcję kodem BLIK. Ta druga opcja wydaje się szczególnie ciekawa i zdobywa coraz większą popularność. Wystarczy, że w aplikacji banku wybierzemy opcję BLIK i następnie przepiszemy kod, który pojawi się na ekranie na panel terminala. To tylko jedna z opcji płatności mobilnych – szerzej na ich temat można przeczytać pod tym linkiem: http://loando.pl/wpis/platnosci-mobilne.

Cashback

Usługa cashback to bardzo ciekawe i użyteczne narzędzie, dlatego warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość. Cashback nie jest aż tak popularny jak płatności mobilne, jednak najprawdopodobniej zmieni się to z czasem. O co w tym chodzi?

Czy byłeś kiedyś w takiej sytuacji, kiedy koniecznie potrzebowałeś gotówki a wkoło nie było żadnego bankomatu, lub po prostu nie miałeś czasu z niego skorzystać? Właśnie na takie okoliczności została stworzona usługa Cashback, która pozwala nam wypłacić pieniądze dokonując zakupów w sklepie. Innymi słowy – płacimy kartą za zakupy i przy okazji wypłacamy pieniądze w tym samym miejscu. Pozwala nam to uniknąć szukania bankomatów i załatwić wszystkie swoje sprawy w jednym miejscu.

Moneyback

Moneyback to usługa, która jest często mylona ze wspominanym wcześniej cashbackiem. Polega ona na tym, że dzięki uczestnictwu w różnego rodzaju programach partnerskich, jeśli chociażby, zapłacimy naszą kartą za konkretny produkt lub usługę, to część wydanej przez nas kwoty wróci na nasze konto. Nie są to oczywiście ogromne pieniądze, jednakże zawsze warto wiedzieć, w jaki sposób możemy na czymś zaoszczędzić. Warto sprawdzać, czy nasz operator finansowy nie oferuje przypadkiem określonych produktów z usługą moneyback, których zakup i tak planowaliśmy.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kadry i płace – co warto wiedzieć?

Kadry i płace stanowią integralną część każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i branży…