Podstawowa funkcja, jaką ma polisa na życie, jest raczej wszystkim znana. Takie ubezpieczenie ma w zamyśle uchronić naszą rodzinę i bliskich, przed ewentualnymi kosztami, jakie byłby związane z naszą śmiercią. Chociaż nie są to może przyjemne rozważania, zdecydowanie warto pomyśleć o tym, by zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych na taką ewentualność. Jednakże – polisa na życie to nie tylko środki, które pomogą zorganizować ceremonię pogrzebową. Ten produkt ubezpieczeniowy ma jeszcze sporo innych funkcjonalności, które wymienimy w poniższym artykule!

Polisa na życie – to nie tylko zabezpieczenie na wypadek naszej śmierci

Na samym wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, że fakt omawiania przez nas różnych, negatywnych scenariuszy, nie wynika z tego, że komukolwiek tego życzymy. Niestety, nasz świat jest jaki jest i czasami nie da się uniknąć wszystkich niebezpieczeństw, które mogą na nim czyhać. Właśnie z tego powodu, tak dużo osób decyduje się na ubezpieczenie, jakim jest polisa na życie.

Podstawowa funkcjonalność, jaką oferuje nam ten produkt, to oczywiście możliwość otrzymania odszkodowania przez naszą rodzinę, w sytuacji kiedy przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek i na jego skutek nastąpi zgon lub nie będziemy już zdolni do wykonywania pracy zarobkowej. Wiele osób zapomina jednak, że polisa na życie to nie tylko ubezpieczenie, które przyda nam się w najczarniejszych sytuacjach – jego funkcjonalności sięgają znacznie dalej.

Polisa na życie a nasze dzieci

Patrząc na kwestię ubezpieczenia na życie nieco szerzej, to może być ono idealnym narzędziem do zabezpieczenia naszych dzieci, na skutki różnych, losowych zdarzeń. W dzisiejszych czasach, niemal każdy na nas ma jakieś zobowiązania. Mogą to być kredyty mieszkaniowe lub chociażby raty samochodu. Jeśli nas zabraknie, niestety obowiązek ich pokrycia, będzie ciążył na naszych dzieciach.

Raczej każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że start w dorosłe życie nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Nasze dziecko będzie musiało przetrzeć swoje własne szlaki na rynku pracy oraz zapewne pomyśli na pewnym etapie o zakupie własnej nieruchomości. Dobry start, jakie może mu zapewnić zabezpieczenie pieniężne, związane z polisą na życie, może się tutaj okazać wręcz nieocenione.

Polisa na życie to także pakiet zdrowotny

Chociaż nie jest to reguła, to polisa na życie często zawiera w sobie podstawowy pakiet zdrowotny. Jeśli tak nie jest, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy sami poprosili firmę ubezpieczeniową o takie rozszerzenie. Taka opcja może się okazać niezwykle przydatna w sytuacji, kiedy przydarzy nam się choroba, wymagająca specjalistycznego leczenia. Pakiet świadczeń zdrowotnych z NFZ może się niekiedy okazać niewystarczający do tego, by pokryć wszystkie nasze koszty związane z leczeniem.

Polisa na życie u prywatnego ubezpieczyciela nie wyklucza się z pakietem usług NFZ – to istotny powód, dla których warto ją mieć. Jeśli cokolwiek nam się stanie, mamy podwójne zabezpieczenie, które może być w stanie zapewnić nam optymalne i specjalistyczne leczenie.

Polisa na życie i… oszczędzanie na emeryturę?

Odłóżmy na moment rozważania o mało przyjemnych rzeczach, takich jak choroby i zastanówmy się nad czymś innym. Polisa na życie, może być bowiem świetną opcją, jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę lub inny, dowolny cel. Jak to działa? W klasycznej ofercie ubezpieczenia, jego wypłata jest uzależniona od tego, czy przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek, czy nie. Jeśli nic złego się nam nie przytrafi, pieniądze z ubezpieczenia do nas nie wrócą.

Właśnie dlatego, na rynku często można spotkać polisę na życie z opcją oszczędzania. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, część płaconych przez nas składek na ubezpieczenie, będzie umieszczana na koncie oszczędnościowych, z których będzie można je wyciągnąć, po upływie czasu określonego w ubezpieczeniu. Tym samym nie tylko jesteśmy zabezpieczeni przed wypadkami i chorobami, ale zyskujemy też ciekawy produkt oszczędnościowy, który będzie przypominał lokatę. Pieniądze zebrane w ten sposób, możemy przeznaczyć dla naszych dzieci lub do zapewnienia sobie stabilnej emerytury.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kadry i płace – co warto wiedzieć?

Kadry i płace stanowią integralną część każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i branży…