Każdy z nas słyszał o historiach kredytów zaciągniętych w bankach, które zakończyły się zajęciami komorniczymi. Wszyscy wiemy o istnieniu parabanków, czy pożyczek pod zastaw – może nawet miałeś okazję z nich skorzystać.

Zaciągając dług w banku, parabanku lub biorąc pożyczkę pod zastaw, powinniśmy dobrze się zastanowić czy nas na to stać. Musimy zdawać sobie sprawę z zalet a przede wszystkim wad tego typu ofert. Przy pożyczkach bankowych, pamiętajmy o rzeczywistych kosztach ich udzielenia, które niejednokrotnie są ogromne i potrafią zadziwiać. Dokładnie czytajmy i analizujmy umowy – jeśli nie rozumiemy tego, co w nich napisano, skonsultujmy się z radcami prawnymi (wielu udziela porad za darmo), rodziną, osobami, które mają większe doświadczenie. Nie podpisujmy niczego „na słowo”!

Często zdarza się, że w sytuacjach skrajnych, kiedy nie spłacaliśmy zobowiązań w terminie, zadłużenie egzekwuje komornik. Nie jest to sytuacja komfortowa, która nierzadko niesie za sobą decyzję o kolejnych pożyczkach – tym razem w parabankach. Te z kolei kuszą nas pożyczkami „na procent” lub swoją ofertą „darmowych” pożyczek dla zadłużonych. Czy na pewno są darmowe? Nie do końca. Parabanki, to prywatne firmy, które działają w oparciu o Kodeks Cywilny, nie Prawo Bankowe, zatem z bankiem nie mają wiele wspólnego- musimy zdać sobie sprawę z faktu, że w przypadku opóźnień w spłacie zaległości, parabanki obciążają nas ogromnymi karami.

A co z pożyczkami pod zastaw?

Pożyczki pod zastaw często wydają się być wybawieniem w trudnych sytuacjach życiowych, szczególnie, gdy dysponujemy własnym domem, czy mieszkaniem. Decydując się na ten rodzaj zaciągania pożyczek, musimy mieć świadomość, że w przypadku pogorszenia naszego stanu majątkowego, możemy stracić dach nad głową. Warto więc przemyśleć zasadność podejmowanej decyzji.

Jakie jest rozwiązanie?

Pamiętajmy również o istnieniu pożyczek prywatnych! Są doskonałą alternatywą w opisanych wyżej przypadkach. Pożyczki prywatne, jak wskazuje nazwa, pochodzą od prywatnego inwestora.

Dlaczego są dobrą alternatywą? Oto zalety:

  • bez sprawdzania baz dłużników;
  • bez weryfikacji historii kredytowej;
  • bez zaświadczeń;
  • również dla osób zadłużonych z zajęciami komorniczymi;
  • bez hipoteki;
  • bez zabezpieczeń.

Pożyczki prywatne, to dobre rozwiązanie w każdym przypadku, zatem jeśli jesteś w potrzebie – śmiało korzystaj!


Autor artykułu: Udziele-pozyczki-prywatnie.pl

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jakie są obowiązki pracodawcy związane ze składkami ZUS?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) pełni kluczową rolę w systemie zabezpieczenia społecz…