Kredyt zazwyczaj zaciąga się na wiele lat. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i przyszłość finansową, korzystając z usług profesjonalisty. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Doświadczenie zawodowe

Wybierając eksperta kredytowego, koniecznie zwróć uwagę na jego doświadczenie. Poszukaj specjalisty, który pracuje w zawodzie przynajmniej 2-3 lata. Dzięki temu masz pewność, że współpracował z wieloma klientami i sprawdził się w różnych sytuacjach. Najprawdopodobniej w ciągu kilku lat zrealizował przynajmniej kilkadziesiąt kredytów. Rozmawiając z ekspertem, zapytaj, kiedy rozpoczął pracę i ile transakcji ma na swoim koncie. Poproś, by opowiedział Ci o ciekawych przypadkach, z jakimi się zetknął. Sprawdź, czy specjalizuje się w konkretnym dziale. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, a ekspert zajmuje się na co dzień kredytami gotówkowymi, samochodowymi lub firmowymi, lepiej poszukaj kogoś innego.

Referencje

Poproś eksperta o referencje. Nie musisz dzwonić do wszystkich klientów, ale wybierz przynajmniej 2-3 osoby. Upewnij się wcześniej, czy możesz do nich zadzwonić. Zwykle specjalista nie będzie miał żadnych zastrzeżeń. Rozmawiając z wybranymi osobami, zapytaj, czy ekspert rzeczywiście pomógł im w procesie kredytowym. Sprawdź, co podobało się im we współpracy z danym specjalistą, a co niekoniecznie. Szukając specjalisty kredytowego, możesz popytać wśród znajomych lub rodziny. Jeśli nie mogą Ci nikogo polecić, poszukaj na forach internetowych, grupach na Facebooku i serwisach finansowych. Sprawdź, którzy eksperci odpowiadają najczęściej na pytania użytkowników. W ten sposób upewnisz się, że podoba Ci się ich strategia działania.

wybor eksperta

Otwartość i cierpliwość

Zastanów się, czy dana osoba wzbudza Twoje zaufanie. Zastanów się, w jaki sposób odpowiada na Twoje pytania. Czy rzeczywiście stara się rozwiać Twoje wątpliwości, a może okazuje zniecierpliwienie? Czy ciągle patrzy na zegarek lub telefon, sugerując, że spotkanie dobiega końca? Zwróć uwagę, czy słucha, co masz do powiedzenia i utrzymuje kontakt wzrokowy.

Doświadczony specjalista zna oferty wszystkich banków i umie szybko je porównać. Co ważne, potrafi dobrać najlepsze rozwiązania do klienta, biorąc pod uwagę jego potrzeby i sytuację finansową. Wskaże, dlaczego wybrał konkretne oferty, a odrzucił inne. Podpowie, w których bankach masz największą szansę na kredyt. Obliczy też Twoją zdolność kredytową. Jeśli jest niska, doradzi, w jaki sposób możesz ją poprawić.

Dociekliwość

Profesjonalny ekspert kredytowy zada Ci dużo pytań związanych z Twoją sytuacją finansową i osobistą. Nie denerwuj się, że musisz podać mu mnóstwo szczegółów i poświęcić więcej czasu, niż planowałeś. Pamiętaj, że wiele czynników wpływa na Twój kredyt. Im bardziej dociekliwy jest ekspert, tym większa szansa, że wybierze dla Ciebie odpowiednią ofertę.

Świetna organizacja

Zastanów się, w jaki sposób eksperta podchodzi do swoich obowiązków. Czy przychodzi punktualnie na umówione spotkanie? Czy ma porządek w papierach? Jeśli tak, świadczy to o jego dobrej organizacji. Wybierając takiego specjalistą, masz pewność, że poważnie podchodzi do swoich zadań. Nie musisz się martwić, że czegoś nie dopilnuje lub zapomni.

Parterem merytorycznym materiału jest: Sprawdzonydoradca.pl z Twojego miasta: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/41-kielce

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kadry i płace – co warto wiedzieć?

Kadry i płace stanowią integralną część każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i branży…