Przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii są realizowane na dużą skalę. Jeżeli jesteś jedną z osób, które wysyłają paczki do Anglii, nie możesz zapomnieć o stosowaniu kilku podstawowych zasad. Aby mieć pewność, że przesyłka dotrze do adresata, należy przestrzegać określonych przepisów. Czego nie możesz zaniedbać? Jakie kwestie nie mogą umknąć twojej uwadze?

Kurier do Anglii – kto może dostarczyć twoją przesyłkę na Wyspy Brytyjskie?

W dzisiejszych czasach wysyłka paczki na Wyspy nie jest niczym trudnym. Taką możliwość daje większość firm, jednak zawsze warto upewnić się, czy właśnie taka usługa znajduje się w ofercie konkretnego przewoźnika. Jak zrobić to szybko i bez wychodzenia z domu?

Z pomocą przychodzi oczywiście Internet i specjalne wyszukiwarki. Jeśli nie wiesz też, ile kosztuje kurier z Polski do Anglii, skorzystaj na przykład z serwisu euro-paka.pl. Wpisz informację na temat wielkości i wagi pakunku, a błyskawicznie dowiesz się, kto realizuje przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii. Dostaniesz jednocześnie informację o tym, ile będzie kosztowała cię wysyłka paczki do Anglii.

Możesz też wziąć pod uwagę zlecenie takiej usługi poczcie. Pamiętaj jednak, że istnieje wtedy ryzyko, że adresat będzie czekał na nią wiele dni. Oprócz tego poczta nie zapewnia tylu dodatkowych usług co firma kurierska. Dlatego niekiedy warto zapłacić nieco więcej, gdyż przeważnie wiąże się to z usługami na wyższym poziomie.

Jak powinna zostać zapakowana paczka do Wielkiej Brytanii?

Paczki wysłane do Anglii pokonują bardzo długą drogę. W związku z tym należy zadbać o to, aby były starannie zapakowane.

Mimo że nie ma wymagań co do rodzaju używanych kartonów i pudełek, warto postawić na wyjątkowo wytrzymałe opakowania. Zawartość paczki należy zabezpieczyć folią bąbelkową lub styropianem – trzeba o tym pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy znajdują się w niej delikatne artykuły. Karton, który ma w środku szkło, porcelanę i inne przedmioty podatne na stłuczenie, powinien zostać stosownie oznaczony.

Na paczce musi zawsze znaleźć się etykieta z danymi adresata i nadawcy. Niekiedy trzeba ją wydrukować samodzielnie, ale często przygotowuje ją firma kurierska.

Formalności związane z wysyłką paczki na Wyspy Brytyjskie

Jeżeli osobom zlecającym przesyłkę zależy na jej szybkim i bezproblemowym dostarczeniu warto zdecydować się na wybór kuriera do Anglii za pośrednictwem EuroPaki. Jednak zanim pracownik firmy zapuka do twoich drzwi, właściwie przygotuj swoją paczkę.

Co musisz zrobić, zanim odwiedzi cię kurier? Paczki do Anglii muszą być wysłane wraz ze specjalnym formularzem. Należy w nim wymienić wszystkie przedmioty, które zostały w nich umieszczone. Wynika to z faktu, że obecnie przesyłki przechodzą odprawę celną.

Sprawdź również, czy to, co zamierzasz nadać u kuriera, nie znajduje się na liście artykułów, których pod żadnym pozorem nie można wysłać. Do takich przedmiotów należą między innymi broń palna, leki, narkotyki, ale także biżuteria, instrumenty muzyczne smyczkowe, substancje żrące oraz środki odurzające. Osobę, która mimo zakazu będzie próbowała wysłać tego typu artykuły, czekają niemiłe konsekwencje.

Kurier do Anglii – cena za wysyłkę paczki nie musi być wysoka!

Jeżeli nie chcesz przepłacić za przesyłkę, powinieneś skorzystać z wyszukiwarki i zamówić kuriera online. W ten sposób będziesz miał okazję skorzystać z usług firmy, która proponuje atrakcyjną stawkę.

To, ile będzie kosztował cię kurier do Anglii, zależy od wielkości i wagi paczki. Jednak dzięki porozumieniu zawartemu między Wielką Brytanią a Unią Europejską nie musisz obawiać się opłat celnych. Na mocy tego aktu prawnego zostały one zniesione.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jak przeprowadzana jest inspekcja pracy?

Inspekcja pracy pełni istotną rolę w ochronie praw pracowników i zapewnieniu bezpiecznych …