Afryka była w bardzo trudnym położeniu. Jest to kontynent, który całkowicie należał do innych państw, a kiedy już nie był potrzebny został po prostu porzucony. To spowodowało, że Afrykańczycy zostali tak naprawdę z niczym.

Cały kontynent został rozkradziony, złoża wykorzystane w jak największej mierze. A Europejczycy nie zostawili po sobie nic prócz pustki. Zero infrastruktury, zero edukacji, zero pomocy, a także zerowe przygotowanie ludności do gospodarowania krajem, zero przygotowanie do stania się krajem demograficznym.

Afryka dogania świat

W Afryce co roku umierają miliony ludzi, w tym również dzieci z powodów chorób oraz głodu. Jest to straszny i przerażający widok. Teraz Chiny znalazły w Afryce duży rynek zbytu. Chińskie produkty sa w naprawdę niskich cenach, a w Afryce jest wiele możliwości. Ludzi tam potrzebują rozwoju, chcą tego tylko niestety nikt im w tym nie pomaga. Tą właśnie sytuację już od kilku lat zaczynają wykorzystywać Chiny. W zamian za rynki zbytu Chiny inwestują, a jak wiadomo inwestycje to praca dla wielu ludzi.

Teraz coraz częstszym widokiem w Afryce są sklepy, supermarkety. Porozumienie się z Afrykańczykami nie jest, aż takie trudne, ponieważ wielu z nich posługuje się bardzo uproszczoną wersją angielskiego. Potrzeba wielu lat, ale tak naprawdę inwestycje Chin w Afryce to dla Afryki ogromna szansa. Jeżeli odpowiednio ją wykorzystają mogą stać się naprawdę dużą potęgą, biorąc pod uwagę ilość urodzin, pod warunkiem, że uda się zatrzymać liczbę zgonów.

Motywacja, gdzie ją szukać

Pytanie o motywację, są tak naprawdę pytaniami o sposób postrzegania świata. Jeśli patrząc na przeszkodę, uznajemy, że nie da się jej przejść i że jest to powód do rezygnacji, wtedy zwyczajnie szukamy wymówki. Jeśli szukamy wymówki, na pewno ją znajdziemy. Jeżeli patrząc na tę samą przeszkodę, uznajemy, że jest to świetny sposób i okazja, żeby popracować nad sobą i zdobyć nowe umiejętności. Oczywiście, ci drudzy mają szansę osiągnąć sukces i stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Żeby się zmotywować, do pracy, musimy przewidzieć pewną nagrodę, która będzie adekwatna do włożonego wysiłku i będzie sprawiała przyjemność. Nie zmotywuje cię pójście do parku linowego, jeśli nie lubisz ruchu i wysiłku fizycznego. Jeśli jesteś kobietą i dbasz o siebie, to świetnym sposobem na motywację, jest weekend w spa, pójście do kosmetyczki, czy fryzjera. Ogromne znaczenie mają indywidualne preferencje, każdego człowieka.

Motywacja składa się z motywu i akcji. Więc kiedy już wiesz jaki ma być twój motyw, to weź się do działania. Bez działania marzenie, motyw nie ma znaczenia. Będzie jedynie mrzonką, bez szans na realizację. Często najtrudniejszy jest pierwszy krok. Kiedy już się go zrobi, otwiera się przed człowiekiem nowy ciekawszy świat interesujących możliwości. Dobrze mieć więcej szans, by mieć w czym wybierać. Kiedy zaczynasz działać, zaczynasz zmieniać sam siebie. Działa to na twoją korzyść. Każdy chciałby być kimś ważnym i szanowanym. Jednak szanowani są ludzie, którzy potrafią działać i coś stworzyć. Ważne by umieć rozpocząć i zakończyć dany projekt.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jak przeprowadzana jest inspekcja pracy?

Inspekcja pracy pełni istotną rolę w ochronie praw pracowników i zapewnieniu bezpiecznych …