Praca w telemarketingu to dość ciekawa opcja. Dla jednych stanowi coś, czego wolą się wystrzegać jak ognia. Uważają, że to sposób na naciąganie niczego nieświadomych klientów.

I do pewnego stopnia mają rację. Niektóre firmy pozwalają sobie, delikatnie mówiąc, na wprowadzanie klientów w błąd. Na szczęście wiele osób rezygnuje z tego typu pracy. Nie można jednak oceniać całości tego typu pracy poprzez te kilka nieuczciwych firm. Praca w telemarketingu to dość szerokie pojęcie.

Praca w telemarketingu – jakie zarobki?

Można telefonicznie sprzedawać jakieś usługi czy towary. Można również po prostu umawiać spotkania sprzedażowe dla handlowców czy agentów ubezpieczeniowych. W końcu można też w ten sposób przeprowadzać ankiety. Większość osób, które pracują w telemarketingu, zarabiają niewiele. Jednak ci, którzy wejdą w temat głębiej, zarabiają dość pokaźne kwoty, bez wysiłku. Tych drugich wyróżniają umiejętności, które zdobyli. Doświadczenie i ciągłe jego zdobywanie. Aktywne uczestniczenie w kursach i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce. To sprawia, że jedni zarabiają krocie i korzystają z braku górnego sufitu jeśli chodzi o pieniądze. Zarobią tyle, ile chcą.

Telemarketing polega na wyszukaniu spośród wszystkich ludzi, czy określonego grona, tych którzy są zainteresowani ofertą czy spotkaniem. To, czy telemarketer należy do najlepszych zależy od niego. Jeśli chce brać udział w szkoleniach i rozwijać się w tym kierunku, ma on predyspozycje, by stać się niezależnym finansowo i stabilnie stać na własnych nogach. To zapewne marzenie każdego człowieka, więc dlaczego z tej możliwości nie skorzystać?

Gdzie mogą pracować studenci?

Studenci mogą pracować na uczelni. Są zatrudniani do pomocy w dziekanatach albo w działach studenckich spraw socjalnych, obsługują także punkty ksero albo sklepiki. Jednak trzeba przyznać, że niewielu studentom udaje się dostać tego typu pracę. Oczywiście pomocą są dla nich stypendia socjalne, a także stypendia dla najlepszych studentów czy doktorantów. W takiej sytuacji bardzo wielu studentów szuka pracy poza uczelnią, a pracodawcy chętnie ich zatrudniają. Wielu studentów dorabia sobie przy roznoszeniu ulotek w supermarketach albo folderów informacyjnych dotyczących ofert szkół językowych czy prywatnych przychodni. Pracują także jako kelnerzy, roznosiciele pizzy albo kurierzy. Studenci polonistyki czy języków obcych udzielają korepetycji uczniom szkół podstawowych i średnich.

Rodzice, którzy muszą pracować, a posiadają małe dzieci chętnie zatrudniają studentki w charakterze opiekunek, zwłaszcza takie, które są w trakcie studiów pedagogicznych. W czasie wakacji studenci pedagogiki, którzy odbyli odpowiednie szkolenie, zajmują się uczestnikami kolonii, a w roku szkolnym organizują dzieciom zajęcia w świetlicy. Studenci często prowadzą także monitoring mediów oraz oceniają działalność różnych firm pod względem obsługi klienta. Niektórzy także decydują się na pracę w charakterze osoby, która zajmuje się telefoniczną obsługą klienta i promowaniem w ten sposób różnych usług świadczonych przez swojego pracodawcę. Widać więc, że studenci mogą pracować w różnych miejscach, jednak oferty stałej pracy otrzymują najczęściej dopiero po ukończeniu nauki.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Jak przeprowadzana jest inspekcja pracy?

Inspekcja pracy pełni istotną rolę w ochronie praw pracowników i zapewnieniu bezpiecznych …