Rynek walutowy nie należy do scentralizowanych, co w praktyce oznacza, że zarówno inwestorzy kupujący, jak również pragnący sprzedać dane waluty, nie spotykają się w jednym miejscu. Wszystko dlatego, że handel walutami odbywa się jednocześnie w wielu, dlatego kluczową kwestią dla inwestora jest umiejętność szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową.

Na czym polega handel walutą? Tutaj, aby dokładnie zrozumieć sposób, w jaki ustala się jej cenę, należy wymienić rynek podstawowy, który zwany jest także międzybankowym. Jest on stworzony w dużej mierze przez duże banki. Te wymieniają między sobą waluty. Takie transakcje kształtują światowe ceny walut ze względu na zwykle duży wolumen. Co dalej z tymi cenami? Otóż stają się one punktem odniesienia dla mniejszych banków (czyli innych inwestorów, którzy uczestniczą w handlu walutami) spoza systemu bankowego, a także rządów, instytucji finansowych, przedsiębiorstw czy też koniec końców klientów detalicznych.

Broker Market Maker – jakie warunki tradingowe oferują tego typu brokerzy?

Mówiąc Broker Market Maker mamy na myśli brokerów, którzy po prostu tworzą rynek w dosłownym tłumaczeniu. Można także określić ich jako tych, którzy zmieniają ceny międzybankowe. W jaki sposób to robią? Otóż tworzą wewnętrzny, własny rynek transakcyjny. Ich działania zmierzają do tego, aby pobierać z rynku międzynarodowego kursy, żeby potem móc je rozszerzać o odpowiednie zarobki, czyli tak zwane spready. Takie działanie sprawia, że drugą stroną transakcji staje się w rzeczywistości broker MM.

Broker Market Maker budzą różne emocje. Z jednej strony często posądza się ich o to, że działają przeciwko swoim klientom, z drugiej zaś większość klientów ma świadomość tego, że w zasadzie głównie właśnie oni mogą zagwarantować ochronę przed ujemnym saldem na ich rachunkach.

Do zalet współpracy z Brokerem Market Maker należą: brak prowizji, stałe spready, niski depozyt początkowy, gwarantowany stop loss, a także ochrona przed saldem ujemnym.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja
Zobacz więcej w Kryptowaluty

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Korzystanie z kryptowalut jest bezpieczne, pod warunkiem że robisz to z głową

Bitcoin – zdecentralizowana waluta cyfrowa, niezależna od banków i rządów, umożliwiająca t…