Wakacje all inclusive to bardzo popularna forma wyjazdu, która ceniona jest przez turystów za to, że opłaty związane z pobytem, transportem czy wyżywieniem zawarte są w jej cenie. W dobie szalejącej inflacji, kiedy mamy wydać jakiekolwiek pieniądze, bardziej zastanawiamy się nad tym, czy taki konkretny wydatek ma sens i czy jest opłacalny. Z tego powodu coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy wakacje all inclusive naprawdę się opłacają? Sprawdźmy!

Wakacje all inclusive – czy naprawdę wszystko jest w cenie?

Warto mieć świadomość, że poszczególne oferty all inclusive mogą różnić się między sobą zakresem. Dlatego przeglądając stronę internetową biura podróży, taką jak na przykład https://www.traveligo.pl/, należy sprawdzić, jakie elementy i atrakcje uwzględnia cena wyjazdu. Analizując poszczególne oferty wakacji w wersji all inclusive, możemy zauważyć, że występują one przynajmniej w kilku opcjach.

Pierwszą z nich jest all inclusive soft, a więc oferta w ramach której mamy w cenie wszystko poza alkoholem. Z kolei na przykład all inclusive 24 to oferta pozwalająca nam na korzystanie z wszelkich dostępnych usług przez całą dobę. All inclusive ultra to poszerzenie standardowej wersji wyjazdu w opcji all inclusive o inne dodatkowe usługi, na przykład specjalne atrakcje, markowe alkohole czy dodatkowe dania. Standardowy all inclusive to nielimitowany dostęp dla gości hotelowych do jedzenia i picia, a także miejscowych alkoholi.

Zobacz także: Dlaczego warto odwiedzić Hiszpanię? – KobietaBiega.pl

Komu opłacają się wakacje all inclusive?

Osoby, które decydują się na skorzystanie ze standardowej oferty all inclusive, jeżeli stołują się w hotelowej restauracji, do której mają bezpłatny i nielimitowany dostęp i wybierają napoje oraz alkohole objęte taką ofertą, nie ponoszą dodatkowych opłat w związku z wyjazdem. Jeżeli jednak wybierzemy wakacje  w standardowej wersji all inclusive, a mimo to chcemy spróbować lokalnych dań w restauracji w miasteczku czy markowych alkoholi, musimy liczyć się z poniesieniem dodatkowych wydatków.

Kiedy wakacje all inclusive się opłacają?

Wakacje all inclusive to opcja, która opłaca się zarówno osobom podróżującym samotnie, z rodziną, z dziećmi, jak i grupom znajomych, jeżeli tylko potrafią w pełni korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania. Opcja ta daje przede wszystkim poczucie spokoju i bezpieczeństwa, ponieważ przyjeżdżając na miejsce, nie musimy już martwić się o to, czy znajdziemy dobrą restaurację, ile wyniesie nas wyżywienie, czy w jaki sposób dotrzemy z hotelu do lotniska. Dlatego, nawet jeżeli planujemy drobne szaleństwa podczas wyjazdu all inclusive, które nie są wliczone w cenę, rozwiązanie to mimo wszystko jest opłacalne.

Zobacz więcej
Zobacz więcej od redakcja serwisu
Zobacz więcej w Rynek pracy

Dodaj komentarz

Sprawdż także

Kontenery magazynowe dla małej firmy. Czy są potrzebne?

Kontenery magazynowe są coraz bardziej popularne i wykorzystane między innymi przez średni…